REZULTATELE CONCURSULUI DE ADMITERE ÎN ANUL I DE LICENŢĂ, SESIUNEA IULIE 2017, CANDIDAŢI DIN R.MOLDOVA, ETAPA 2

Ultima actualizare: 01 aug 2017, 11:08:37 (de către Gabriela Pavelescu).

REZULTATELE CONCURSULUI DE ADMITERE ÎN ANUL I DE LICENŢĂ,

SESIUNEA IULIE 2017, CANDIDAŢI DIN R.MOLDOVA,

ETAPA 2, ÎN URMA COBORÂRII LINIEI DE ADMITERE DIN 31 IULIE 2017

PRECIZĂRI IMPORTANTE PENTRU CANDIDAŢII ROMÂNI DE PRETUTINDENI:

I.        Candidaţii declaraţi admişi pe locurile finanţate de la bugetul de stat au obligaţia să se prezinte la secretariatul Facultăţii de Chimie, în perioada 1-4 august 2017 (între orele 8-16), pentru a semna Formularul de confirmare a locului de studii, pentru a achita taxa de înmatriculare de 50 de lei şi pentru a completa dosarul cu următoarele documente (doar în cazul în care nu sunt deja depuse la dosar):

1.       Diploma de Bacalaureat, în original;

2.       Foaia Matricolă, în original;

3.        Alte documente solicitate de comisia de admitere.

II.  Candidaţii declaraţi admişi pe locurile cu taxă au obligaţia să se prezinte la secretariatul Facultăţii de Chimie, în perioada 1-4 august 2017 (între orele 8-16), pentru a semna Formularul de confirmare a locului de studii, pentru a achita 30% din taxa semestrului I, adică 525 lei, precum şi pentru a completa dosarul cu următoarele documente (doar în cazul în care nu sunt deja depuse la dosar):

1.       Diploma de Bacalaureat, în original;

2.       Foaia Matricolă, în original;

3.       Alte documente solicitate de comisia de admitere.

III. DUPĂ DATA DE 4 AUGUST 2017, CANDIDAŢII CARE NU AU COMPLETAT DOSARUL DE ÎNSCRIERE CU ACTELE SOLICITATE ŞI NU AU ACHITAT TAXELE MENŢIONATE MAI SUS VOR FI DECLARAŢI RESPINŞI !

Locurile rămase libere vor fi scoase la concurs in sesiunea 7-9 septembrie 2017.

IMPORTANT! Contractul de studii se va semna după primirea Ordinului/Avizului MEN privind înmatricularea, atât pentru locurile finanţate de la la buget, cât şi pentru locurile cu taxă.

Prima pagină > ADMITERE 2017 > REZULTATELE CONCURSULUI DE ADM... |