REZULTATELE CONCURSULUI DE ADMITERE ÎN ANUL I DE MASTER, SESIUNEA IULIE 2017, CANDIDAŢI ROMÂNI DE PRETUTINDENI - R.MOLDOVA, ETAPA 1

Ultima actualizare: 25 iul 2017, 16:07:28 (de către Gabriela Pavelescu).

REZULTATELE CONCURSULUI DE ADMITERE ÎN ANUL I DE MASTER,

SESIUNEA IULIE 2017,

CANDIDAŢI ROMÂNI DE PRETUTINDENI DIN REP. MOLDOVA

ETAPA 1

1.       Lista candidaţilor români de pretutindeni, din Rep. Moldova, admisi, cu finanţare de la buget, cu bursă;

2.       Lista candidaţilor români de pretutindeni, din Rep. Moldova, respinşi.

PRECIZĂRI IMPORTANTE PENTRU CANDIDAŢII ROMÂNI DE PRETUTINDENI:

I. Candidaţii declaraţi admişi pe locurile finanţate de la bugetul de stat au obligaţia să se prezinte la secretariatul Facultăţii de Chimie, în perioada 25-31 iulie 2017 (între orele 8-16, fără sâmbătă şi duminică), pentru a semna Formularul de confirmare a locului de studii, pentru a achita taxa de înmatriculare de 50 de lei şi pentru a completa dosarul cu următoarele documente (doar în cazul în care nu sunt deja depuse la dosar):

1.  Diploma de Bacalaureat şi Foaia Matricolă, în original;

2.  Diploma de Licenţă şi Suplimentul Diplomei de Licenţă /Adeverinţa de licenţă (pentru absolvenţii promoţiei 2017) în original;

3.  Alte documente solicitate de comisia de admitere.

După acest termen, candidaţii care nu şi-au îndeplinit aceste obligaţii vor fi declaraţi respinşi.

II. Candidaţii declaraţi admişi pe locurile cu taxă au obligaţia să se prezinte la secretariatul Facultăţii de Chimie, în perioada 25-31 iulie 2017 (între orele 8-16, fără sâmbătă şi duminică), pentru a semna Formularul de confirmare a locului de studii, pentru a achita 30% din taxa semestrului I, adică 525 lei, precum şi pentru a completa dosarul cu următoarele documente (doar în cazul în care nu sunt deja depuse la dosar):

1.  Diploma de Bacalaureat şi Foaia Matricolă, în original;

2. Diploma de Licenţă şi Suplimentul Diplomei de Licenţă /Adeverinţa de licenţă (pentru absolvenţii promoţiei 2017) în original;

3. Alte documente solicitate de comisia de admitere.

IMPORTANT! Contractul de studii se va semna după primirea Ordinului/Avizului MEN privind înmatricularea, atât pentru locurile finanţate de la la buget, cât şi pentru locurile cu taxă.

-Forma de învăţământ: master zi, cod 03

Chitanţa se va depune în original, la dosarul de înscriere.

Prima pagină > ADMITERE 2017 > REZULTATELE CONCURSULUI DE ADM... |