RO | EN

Facultatea de Chimie Iaşi

Profesori asociaţi

Ultima actualizare: 16 Jul 2021, 17:07:32 (de către Angela Vatră).

Profesori asociaţi

 Colectivul de Biochimie

  1. Prof.dr. Gabi Drochioiu, email: gabidr@uaic.ro, telefon +40 232 201279

  Colectivul de Chimie Analitică

1. Prof. dr. Raluca Mocanu - Professor Emeritus - email: mocanu@uaic.ro

2. Prof.dr. Viorica Dulman

3. Prof. dr. Tinca Onofrei

4. Conf. dr. Catinca Simion 

5. Lect.dr. Adriana Bârsănescu

Colectivul de Chimie Anorganică

1. Prof.dr. Alexandru Cecal - Professor Emeritus

         tel: +40 232 201316, email: cecal@uaic.ro 

2. Prof.dr. Mircea-Nicolae Palamaru - Professor Emeritus

         tel: +40 232 201341, email: palamaru@uaic.ro

3. Prof.dr. Ioan Berdan

4. Conf.dr. Dumitru Gânju

Colectivul de Chimie Fizică şi Teoretică

1. Prof.dr. Gheorghe Nemţoi - Professor Emeritus- email: nemtoi@uaic.ro

2. Prof.dr. Gelu Bourceanu - Professor Emeritus -email: gelub@uaic.ro

3. Prof.dr. Ana Onu

4. Prof dr. Natalia Hurduc

Colectivul de Chimia Materialelor

1. Prof.dr. Eveline Popovici - Professor Emeritus - email: eveline@uaic.ro

2. Prof. dr. Neculai Bâlbă - Professor Emeritus - email: nbilba@uaic.ro

3. Prof. dr. Aurelia Vasile

4. Conf.dr. Maria Alexandroaei

Colectivul de Chimie Organică

1. Prof.dr. Valeriu Şunel - Professor Emeritus - email: vsunel@uaic.ro

2. Prof.dr. Elena Bîcu  - email: elena@uaic.ro; tel: +40 232 201347          

3. Prof. dr. Tatiana Nicolaescu