RO | EN

Facultatea de Chimie Iaşi

Profesori asociaţi

Ultima actualizare: 09 Apr 2024, 08:04:16 (de către Gabriela Pavelescu).

Colectivul de Chimie Analitică

1. Prof.dr. Raluca Mocanu - Professor Emeritus - email: mocanu@uaic.ro

2. Prof.dr. Viorica Dulman

3. Prof.dr. Tinca Onofrei

4. Conf.dr. Catinca Simion 

5. Lect.dr. Adriana Bârsănescu

 

Colectivul de Chimie Anorganică

 1. Prof.dr. Alexandra-Raluca Iordan - Professor Emeritus

  • tel: +40 232 201341, email: alexandra.iordan@uaic.ro
  • program de consultaţii: miercuri, între orele 14-15.

 2. Prof.dr. Mircea-Nicolae Palamaru - Professor Emeritus

         tel: +40 232 201341, email: palamaru@uaic.ro

3. Prof.dr. Ioan Berdan

4. Conf.dr. Dănuţ-Gabriel Cozma

  • tel: +40 232 201102 int. 2483, email: dcozma@uaic.ro;
  • program de consultatii: marţi, între orele 18-20, în Laborator A1.1

5. Conf.dr. Dumitru Gânju

 

Colectivul de Chimie Fizică şi Teoretică

1. Prof.dr. Gheorghe Nemţoi - Professor Emeritus- email: nemtoi@uaic.ro

2. Prof.dr. Gelu Bourceanu - Professor Emeritus -email: gelub@uaic.ro

3. Prof.dr. Ana Onu

4. Prof dr. Natalia Hurduc

 

Colectivul de Chimia Materialelor

1. Prof.dr. Eveline Popovici - Professor Emeritus - email: eveline@uaic.ro

2. Prof.dr. Neculai Bâlbă - Professor Emeritus - email: nbilba@uaic.ro

3. Prof.dr. Aurelia Vasile

4. Conf.dr. Maria Alexandroaei

 

Colectivul de Chimie Organică

1. Prof.dr. Elena Bîcu - Professor Emeritus - email: elena@uaic.ro; tel: +40 232 201347

2. Prof.dr. Tatiana Nicolaescu

3. Conf.dr. Neculai-Cătălin Lungu

  • tel: +40 232 201235, email: lungu@uaic.ro;
  • program de consultatii: marţi şi joi, între orele 14-16, în Sala de Sindicat (Corp A)

 

Colectivul de Biochimie

1. Prof.dr. Gabi Drochioiu, email: gabidr@uaic.ro, telefon +40 232 201279