31 IULIE 2023 - REZULTATELE ADMITERII ÎN ANUL I LICENŢĂ - CANDIDAŢI ROMÂNI DE PRETUTINDENI, sesiunea IULIE 2023

Ultima actualizare: 31 Jul 2023, 14:07:37 (de către Gabriela Pavelescu).

Rezultate admitere licenţă - iulie 2023 - ETAPA 3 - candidaţi români de pretutindeni – la buget, cu bursă, fişier pdf

Lista candidaţilor români de pretutindeni respinşi pentru neconfirmarea locului obţinut, fişier pdf.

Noii candidaţi declaraţi admişi la buget, precum şi candidaţii care au trecut de la cu taxă la buget trebuie să confirme locul obţinut până pe data de 11 august 2023, fără sâmbătă şi duminică, între orele 8-16, la secretariatul facultăţii, în Corp A al Universităţii, intrarea prin Sala Paşilor Pierduţi.

Noii candidații admiși la buget vor semna Formularul de confirmare a locului de studii şi vor preda la secretariatul facultăţii următoarele:

1. originalele tuturor actelor necesare înscrierii (a se vedea pagina

2. un extras de cont bancar al candidatului, deschis la una din băncile BCR, BRD, RAIFFEISEN BANK, ALPHA BANK, ING, BANCA TRANSILVANIA, FIRST BANK.

Candidaţii români de pretutindeni admişi la buget NU vor achita taxa de înmatriculare.

Contractul de studii îl vor semna după ce obţin Aprobarea de şcolarizare de la Ministerul Educaţiei.

Listele finale cu candidaţii admişi la buget/taxă corespunzătoare sesiunii iulie 2023 se vor afişa pe data de 24 august 2023. După această dată, locurile libere vor fi scoase la concurs în sesiunea 4-6 septembrie 2023.

Prima pagină > ADMITERE 2023 > 31 IULIE 2023 - REZULTATELE AD... |