Legături înrudite

Laboratorul ChemPerformance / Controlul Calitatii din Fiterman Pharma SRL angajeaza

Ultima actualizare: 29 Jun 2017, 07:06:34 (de către Gabriela Pavelescu).

Laboratorul ChemPerformance / Controlul Calitatii din Fiterman Pharma SRL angajează un absolvent care trebuie sa detina abilitati in special de chimie analitica.

Descrierea postului si criteriile de selectie sunt descrise mai jos.

Descrierea companiei

ChemPerformance este firma specializată în oferirea de soluții pentru HPLC, GC, LC-MS, GC-MS, IR și alte metode spectroscopice.
Expertiză în analiza chimică cere preocuparea noastră pentru a sprijini nevoile clientilor nostri in a oferi cea mai bună soluție la problemele lor legate de aspectele chimice și fizice ale abordărilor lor.
ChemPerformance este un  proiect nou și inovator de brand pentru dezvoltarea și implementarea de strategii menite să susțină metodologii analitice pentru probleme de control în domeniul farmaceutic si bioanalitic

Candidatul ideal

Studii superioare – chimie, bio-chimie (studii de master finalizate);
Experienta relevanta intr-un laborator – constituie avantaj
Experienta relevanta in implementarea de tehnici HPLC/LC-MS - constituie un avantaj;
Cunostinte limba engleza - nivel avansat;
Cunostinte operare PC;
Abilitati de comunicare interactiva;
Aptitudini de lucru in echipa;
Cunostinte despre standardul GLP (good laboratory practice).
Descrierea jobului
Dezvolta si valideaza metodologii de control HPLC/LC-MS;
Intocmeste documentatii aferente pentru implementarea standardului de calitate specific unitatii de testare preclinica;
Efectueaza analizele pentru probele incluse in ciclul de analiza;
Organizează şi realizează experimente de laborator pentru pregatirea probelor specifice domeniului analitic;
Intocmeste inregistrari privind evidenta analizelor fizico-chimice.

Adresa de email pe care primim CV-uri este
bogdan.cioroiu@chemperformance.ro
Bogdan.cioroiu@fitermanpharma.ro
0746125020

Prima pagină > ANUNTURI DE ANGAJARE > Laboratorul ChemPerformance / ... |