Grupe practica pedagogică anul III sem.II, 2019-2020

Ultima actualizare: 14 Feb 2020, 12:02:08 (de către Gabriela Pavelescu).
În atenţia studenţilor din anul III
 GRUPELE DE PRACTICĂ PEDAGOGICĂ - anul III, sem.II, an univ. 2019-2020 (descarcati aici, fisier pdf)

ATENTIE!  Prima zi de practică pedagogică este joi, 20 februarie 2020 !!!

PRECIZĂRI IMPORTANTE:

1.Studentii grupei de Practica Pedagogica din anul III, 2019-2020, sem.II, repartizati la Liceul Teoretic “Alexandru Ioan Cuza” din Iasi, au prima intalnire cu mentorul, prof. Astefanoaie Maricica, joi 20.02.2020, ora 8,00, la sediul unitatii de invatamant, corp A, Str.I.Creanga nr.37. Scoala este amplasata in Tatarasi. Indicatii de acces: de la Universitate, se ia tramvaiul 13 spre Tatarasi, iar de la statia Ateneu / Sp.Neurochirurgie, se ajunge, pe jos, la rondul in care intoarce tramvaiul 11 (cap de linie Tatarasi), dupa care se merge o distanta de aproximativ 300 m pe str.I.Creanga, trecand prin fata Corpului A al  Scolii Gimnaziale “B.P.Hasdeu” Iasi, apoi virand la stanga, avind ca reper Clinica Oftaprof si se ajunge in fata intrarii in scoala. Se poate ajunge si in cazul in care se coboara din tramvai la statia Dr.Savini.

2. Studentii grupei de Practica Pedagogica din anul III, 2019-2020, sem.II, repartizati la Liceul Teoretic “Vasile Alecsandri” din Iasi, au prima intalnire cu mentorul, prof. Cucos  Mihaela, joi 20.02.2020, ora 8,00, la sediul unitatii de invatamant, Str.C.Negri, nr.50. Scoala este amplasata in centru, in spatele Moldova Mall si vecinatatea cladirii Prefecturii Iasi..Indicatii de acces: de la statia Palatul Culturii a tramvaiului 9 sau a autobuzului 28 (statie care asigura accesul si in Palas Mall), se traverseaza str.Anasasie Panu, si se ajunge linga cladirea Moldova Mall, in spatele careia de afla scoala.

3. Studentii grupei de Practica Pedagogica din anul III, 2019-2020, sem.II, repartizati la Colegiul Tehnic “Gh.Asachi” din Iasi, au prima intalnire cu mentorul, prof. Condrea Corina, joi 20.02.2020, ora 8,00, la sediul unitatii de invatamant, Str. Sararie, nr.189. Scoala este amplasata in Copou. Indicatii de acces: de la statia Triumf (prima dupa Universitate, spre Copou, orice tramvai sau autobuz (care asigura accesul si la Sp.Parhon), se merge pe str.M.Costachescu pe langa Inspectoratul de Politie al Jud.Iasi, iar vis-à-vis de acesta se afla scoala.

4. Studentii grupei de Practica Pedagogica din anul III, 2019-2020, sem.II, repartizati la Colegiul National “C.Negruzzi” din Iasi, au prima intalnire cu mentorul, prof. Iftode Daniela, joi 20.02.2020, ora 9,00, la sediul unitatii de invatamant, Str. Toma Cozma, nr.4. Scoala este amplasata in imediata apropiere a Universitatii, corp A. Indicatii de acces: plecind din Universitate, corp A, iesirea dinspre Facultatea de Filosofie si Stiinte Social-Politice, se ajunge pe str.Toma Cozma (fosta Culturii), apoi se merge pe linga centrul Medical Copou (ca reper, vis-à-vis, se afla Facultatea de Psihologie si Stiinte ale Educatiei sau corpul D). In citeva minute, se ajunge in fata scolii.

Prima pagină > Anunturi > Grupe practica pedagogică anu... |