Ultima actualizare: 10 Dec 2020, 12:12:43 (de către Gabriela Pavelescu).

Utrecht Network anunță deschiderea competiției pentru acordarea a 20 de granturi tinerilor cercetători din cele 30 de universități membre: https://www.utrecht-network.org/activities/young-researchers-grant/

Studentii inscrisi la master sau doctorat, care nu sunt eligibili pentru stagii in Erasmus+, au posibilitatea de a candida pentru un stagiu cu o durata intre 1 luna si 6 luni intr-una dintre universitatile membre in retea. Stagiile se vor putea derula in perioada: 1 aprilie 2021 – 31 martie 2022 (inclusiv in perioada vacantelor, daca exista un acord in acest sens din partea institutiei gazda).

Studentii interesati isi pot depune candidaturile la secretariatul facultatii, pana la data de 27 ianuarie 2021.

In ierarhizarea candidatilor se are in vedere activitatea de cercetare (numarul de lucrari, categoria publicatiilor in care au aparut lucrarile candidatilor, participarile acestora - cu lucrari - la congrese si alte manifestari stiintifice). Universitatea noastra va putea propune maximum trei candidati pentru obtinerea grantului Utrecht Network.

Prima pagină > ANUNŢURI 2020-2021 > Utrecht Network anunță desch... |