REZULTATE ADMITERE ÎN ANUL I LICENŢĂ - CANDIDAŢI ROMÂNI DE PRETUTINDENI, sesiunea IULIE 2022

Ultima actualizare: 22 Jul 2022, 10:07:38 (de către Gabriela Pavelescu).

Rezultate admitere licenta - iulie 2022 - locuri Români de Pretutindeni – la buget

Lista candidaţilor români de pretutindeni aflaţi în aşteptarea coborârii liniei de admitere - iulie 2022

Precizări pentru confirmarea locurilor:

• Confirmarea locurilor la Facultatea de Chimie se face la secretariatul facultăţii, în Corp A al Universităţii, intrarea prin Sala Paşilor Pierduţi.
  • Candidații români de pretutineni admiși la buget, care au adus actele în original, pot încărca în platforma admiterii, în contul personal, până pe 26 iulie 2022, în secţiunea Plăţi, următoarele documente, într-un singur fişier pdf:

1. Formularul de confirmare a locului , completat şi semnat;

2. Extrasul de cont bancar al candidatului, în vederea efectuării operaţiunilor de virament bancar care apar în perioada şcolarizării (burse, restituiri de taxe etc.), deschis la una din băncile BCR, BRD, RAIFFEISEN BANK, ALPHA BANK, ING, BANCA TRANSILVANIA, FIRST BANK.

Contractul de studii îl vor semna după ce obţin Aprobarea de şcolarizare de la Ministerul Educaţiei.

• Candidații români de pretutindeni admiși la buget, care NU au depus actele în original, trebuie să aducă toate actele ÎN ORIGINAL, inclusiv extrasul de cont bancar al candidatului (contul bancar trebuie deschis în România, pe numele candidatului), la secretariatul facultăţii, unde vor completa Formularul de confirmare a locului, până pe data de 26 iulie 2022, între orele 8:00-15:30 (în afara zilelor de sâmbătă şi duminică).

• Candidaţii care renunţă la locul obţinut sunt invitaţi să informeze secretariatul facultăţii, prin email, la una din adresele avatra@uaic.ro sau gabriela.pavelescu@uaic.ro, oferind astfel şansa admiterii şi studenţilor aflaţi în lista de aşteptare.
  • AFIŞAREA REZULTATELOR ÎN URMA CONFIRMĂRII LOCURILOR SE VA FACE PE DATA DE 26 IULIE 2022, LA ORA 16.

Prima pagină > ADMITERE 2022 > REZULTATE ADMITERE ÎN ANUL I ... |