Vineri, 17 martie 2023, în Amfiteatrul P3, la ora 14, Sesiune de Informare în colaborare cu reprezentanții Antibiotice SA Iași

Ultima actualizare: 28 Mar 2023, 15:03:54 (de către Gabriela Pavelescu).

De la Descoperirea unei Substanțe Chimice la Autorizarea unui Medicament

Ești interesat să afli mai multe despre etapele generale de dezvoltare-autorizare a unui medicament?

Poți afla mai multe detalii despre acest domeniu participând la un Seminar (facultativ), axat pe cercetarea asociată studiilor clinic-medicale și analitica instrumentală, organizat la Facultata de Chimie a Universității Alexandru Ioan Cuza din Iași cu sprijinul reprezentanților Antibiotice SA Iași.

Când are loc acest eveniment?

Vineri, 17 Martie 2023, la orele 14.00

Unde?

În amfiteatrul P3 al Facultății de Chimie, UAIC din Iași

Cine poate participa?

Studenții Facultății de Chimie precum și ai altor facultăți din UAIC, indiferent de ciclul de studii.

Important: Pe lângă aprofundarea cunoștințelor în domeniul cursului, vei putea beneficia la sfârșit de un Atestat de Participare la acestă activitate.

Prima pagină > EVENIMENTE > Vineri, 17 martie 2023, în Am... |